Henna Brows
Henna Brows
Vollere en mooi gevormde wenkbrauwen met henna
Wil je meer vorm en definitie in je wenkbrauwen en vind je het mooi wanneer ook de huid tussen de wenkbrauwhaartjes tijdelijk wordt gekleurd? Dan kunnen Henna Brows een mooie keuze zijn.
Het verschil met traditioneel verven van de wenkbrauwen is dat hennaverf niet alleen de wenkbrauwhaartjes kleurt, maar ook een afdruk op de huid kan achterlaten. Hierdoor kunnen open plekjes optisch worden opgevuld en lijken de wenkbrauwen voller en strakker gevormd.
Bij Studio Purmerend combineren we Henna Brows met het modelleren van de wenkbrauwen.
Wat zijn Henna Brows?
Bij Henna Brows gebruiken we speciale wenkbrauwhenna om zowel de haartjes als de huid eronder te kleuren.
De kleur op de huid zorgt tijdelijk voor een effect dat enigszins vergelijkbaar is met het bijtekenen van de wenkbrauwen. De wenkbrauwhaartjes zelf blijven doorgaans langer gekleurd dan de huid.
Hoe lang het resultaat zichtbaar blijft, verschilt sterk per persoon. Vooral de afdruk op de huid wordt beïnvloed door je huidtype, huidverzorging, reinigingsroutine en het gebruik van oliehoudende producten.
Bij een vettere huid zien we in de praktijk bijvoorbeeld vaak dat de kleur op de huid sneller vervaagt.
Voordat we de henna aanbrengen, bepalen we welke wenkbrauwvorm het beste aansluit bij jouw gezicht en natuurlijke wenkbrauwgroei.
We kijken naar de verhoudingen van je gezicht, maar ook naar de wenkbrauwhaartjes die van nature aanwezig zijn. Het doel is niet om bij iedereen dezelfde wenkbrauwvorm te creëren, maar om jouw eigen wenkbrauwen zo mooi mogelijk tot hun recht te laten komen.
Vervolgens wordt de henna zorgvuldig aangebracht en krijgt deze de tijd om in te werken.
Wenkbrauwen modelleren
Na het kleuren worden de wenkbrauwen verder in model gebracht. Afhankelijk van jouw huid en wenkbrauwen kan hiervoor gebruik worden gemaakt van bijvoorbeeld:
- een pincet
- wax of sugaring
Zo combineren we kleur en vorm binnen één complete browbehandeling.
Waarom kiezen voor Henna Brows?
Henna Brows kunnen interessant zijn wanneer je:
- jouw wenkbrauwen optisch voller wilt laten lijken
- meer definitie in de wenkbrauwvorm wilt
- lichte wenkbrauwhaartjes meer kleur wilt geven
- open plekjes tijdelijk optisch wilt opvullen
- minder vaak wenkbrauwmake-up wilt gebruiken
- een duidelijker gedefinieerde browlook mooi vindt
Het resultaat kan van zacht en natuurlijk tot wat strakker en uitgesprokener worden afgestemd, afhankelijk van jouw natuurlijke wenkbrauwen en persoonlijke voorkeur.
Hoe lang blijven Henna Brows mooi?
De henna op de huid vervaagt doorgaans binnen enkele dagen tot ongeveer twee weken. Op de wenkbrauwhaartjes kan de kleur meerdere weken zichtbaar blijven.
Dit zijn richtlijnen en geen gegarandeerde termijnen. Bij een vettere huid kan de huidafdruk bijvoorbeeld aanzienlijk sneller verdwijnen.
Ook zwemmen, zon, veel reinigen, scrubben en oliehoudende huidverzorging kunnen ervoor zorgen dat de kleur eerder vervaagt.
Nazorg van Henna Brows
Om het resultaat zo lang mogelijk mooi te houden, adviseren we om de wenkbrauwen na de behandeling de eerste 24 uur droog te houden.
Daarnaast adviseren we:
- niet over de wenkbrauwen te scrubben
- oliehoudende producten rondom de wenkbrauwen zoveel mogelijk te vermijden
- niet onnodig over de wenkbrauwen te wrijven
- voorzichtig te zijn met intensieve reinigingsproducten rondom de brows
- de wenkbrauwen na contact met water voorzichtig droog te deppen.
Kom bij voorkeur zonder wenkbrauwmake-up naar je afspraak. Gebruik vlak voor de behandeling geen agressieve scrub, peeling of andere producten die de huid rondom de wenkbrauwen kunnen irriteren.
Wanneer zijn Henna Brows niet geschikt?
We voeren de behandeling niet uit wanneer de huid rondom de wenkbrauwen beschadigd, sterk geïrriteerd of ontstoken is.
Geef het vooraf ook altijd aan wanneer je:
- eerder een allergische reactie op henna of haar-/wenkbrauwverf hebt gehad
- een bekende overgevoeligheid voor ingrediënten in kleurproducten hebt
- recent een chemische behandeling rondom de wenkbrauwen hebt gehad
- recent PMU of microblading hebt laten uitvoeren
- medicatie gebruikt die invloed kan hebben op de huid
- onder medische behandeling bent waardoor de huid extra kwetsbaar kan zijn
Ben je zwanger, onderga je chemotherapie of heb je een huidaandoening of haarverlies rondom de wenkbrauwen? Neem dan vooraf contact met ons op. We kunnen dan beoordelen of de behandeling op dat moment passend en verantwoord is.
Henna Brows, Airbrush Brows of Brow Shape?
Het is niet altijd gemakkelijk om zelf te bepalen welke browbehandeling het beste bij je past.
Wil je vooral jouw natuurlijke wenkbrauwen laten vormen en verven? Dan kan Brow Shape voldoende zijn.
Wil je naast het kleuren van de haartjes ook een duidelijke afdruk op de huid? Dan kunnen Henna Brows of Airbrush Hybride Brows interessant zijn.
Heb je juist eigenwijze wenkbrauwhaartjes die verschillende kanten op groeien? Dan is Brow Lamination mogelijk een betere keuze.
Bij Studio Purmerend kijken we naar jouw natuurlijke wenkbrauwen en het resultaat dat je wilt bereiken. Zo kiezen we niet simpelweg voor de nieuwste trend, maar voor de behandeling die het beste bij jouw brows past.